Eğitimler

Ümit SEÇKİN eğitimleri, Lojistik ve Dış Ticaretin geneline yayılan eğitimler olabildiği gibi, özel olarak Tehlikeli Madde Taşımacılığına yönelik eğitimleri kapsar.

Ümit SEÇKİN eğitimlerinin en büyük özelliği, eğitimlerin tamamen yaşanan olaylara dayalı olması ve bu yaşanan olaylardan katılımcıların kendileri sonuca varmalarıdır.

Ümit SEÇKİN, eğitimlerinin tamamında katılımcılara bir olay dağıtır ve bu olay üzerinden eğitim içeriğine göre katılımcıların çalışma yapmasını sağlar. Bu çalışma, bazen söz konusu olaya göre ilgili belgelerin bizzat katılımcıların kendilerinin doldurması şeklinde olurken, kimi zaman da katılımcıların ilgili departmanda bir çalışanmış gibi davranmaları ve hissetmeleri şeklinde olur.

Örneğin, içeriği ve uygulama şekli tamamen Ümit SEÇKİN’ e ait olan “Teorisini öğreniyorum uygulamada işime yaramıyor. Uygulamada gerçek belgeler nasıl dolduruluyor?” adlı eğitimi ele alalım.

Bu eğitimde, Ümit SEÇKİN öncelikle genel olarak eğitim içeriği ile ilgili pratik bilgileri katılımcılar ile paylaştıktan sonra, yaşanmış bir olayı kendilerine yazılı olarak verir. Katılımcılar, yazılı olayı iyice anladıktan sonra, eğitmen katılımcıların uygulamada karşılaşacakları vesaiki kendilerine takdim eder ve her bir katılımcının doldurmasını ister. Burada önemli olan, evrakların doldurulması kısmında eğitmenin katılımcılara müdahale etmemesidir. Katılımcılar, bu noktada kendi doğrularıyla vesaiki doldururlar. Eğitmen, her bir katılımcı söz konusu evrakları doldurduktan sonra eğitime tekrar müdahil olur ve katılımcıların yanlışlarından yola çıkarak, doğruları kendilerine gösterir.

En iyi doğruya ulaşma yöntemi yanlış yapmaktır!

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (DGSA-Dangerous Goods Safety Advisor)

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (DGSA-Dangerous Goods Safety Advisor) Eğitimi

 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Arama
İletişim
Yukarı Çık